Włączniki i gniazdka elektryczne do tradycyjnych wnętrz. Co kupić?

Tradycyjne aranżacje rządzą się swoimi prawami. To przestrzenie nawiązujące do klasycznych, pałacowych wnętrz, które posiadają często bogato zdobione meble oraz bogactwo drobnych detali nadających im efektowny wygląd. Jaki osprzęt elektroinstalacyjny warto do nich dobrać?

Dobór odpowiednich elementów wykończenia wnętrza często nastręcza dużo problemów wtedy, gdy chcemy podkreślić jego oryginalny charakter. Podobnie jest w przypadku wnętrz klasycznie urządzonych. Aktualnie w sklepach do dyspozycji jest wiele różnych wariantów osprzętu elektroinstalacyjnego, w tym gniazdek, włączników, które także można dopasować do wnętrz klasycznych. Co kupić? Zapraszamy do sprawdzenia naszych propozycji!

Włączniki i gniazdka o zaokrąglonych krawędziach

Najbardziej popularne gniazdka oraz włączniki to te, które posiadają kwadratowy kształt. Aby pasowały one do tradycyjnych wnętrz, warto wybrać te lekko zaokrąglone, które wpiszą się w estetykę takich przestrzeni. Do dyspozycji są także różne kolory osprzętu. Przy jego doborze warto kierować się przede wszystkim kolorystyką wnętrza. Najczęściej dopasowywane są one do koloru ścian. Gdy jednak nie jest to możliwe, gniazdka i włączniki dobiera się do kolorów drzwi, okien, a także mebli.

Włączniki i gniazdka okrągłe

Bardzo ciekawym wyborem są także okrągłe włączniki oraz gniazdka. Takie modele posiada w swojej ofercie firma Berker. Warto zwrócić uwagę na włączniki i gniazdka Berker z serii 1930 / Rosenthal, które wzorowane są na estetyce Bauhausu. Okrągłe włączniki i gniazdka to kapitalna propozycja do klasycznych aranżacji. Nadają wnętrzom niepowtarzalnego charakteru i przy tym pełnią dokładnie takie same funkcje, jak gniazdka klasyczne. Dostępne są także w dodatkowych wariantach do wyboru, na przykład przystosowane do złącz RTV i SAT. Podsumowując, przy wyborze odpowiednich włączników oraz gniazdek do wnętrza klasycznie urządzonego, warto także zwrócić szczególną uwagę na ich aranżację, aby uzyskać estetyczny efekt. Z różnymi modelami osprzętu elektroinstalacyjnego można zapoznać się już teraz online.