Projekt wnętrz – to od niego zaczyna się urządzanie wnętrza

Projekt wnętrz to od niego zaczyna się urządzenie wnętrza. Ale czym właściwie jest? Czy warto skorzystać z pomocy profesjonalistów z dziedziny jaką jest projektowanie wnętrz ? Czym kierować się podczas urządzania wnętrz?

Projekt wnętrz to nie tylko dobór koloru farby, podłogi czy mebli to całokształt aranżacji wnętrz od ich funkcjonalnego zagospodarowania, poprzez dobór odpowiednich elementów wyposażenia wnętrz, dekoracji, dodatków. Wbrew pozorom projektowanie wnętrz nie jest prostą sprawą. Stworzenie projektu wnętrza urządzonego estetycznie, spójnie i do tego funkcjonalnie i ergonomicznie wymaga znajomości zasad i nie małego wyczucia. Efekt ten zależy od wielu czynników od rozplanowania układu funkcjonalnego po dobór oświetlenia. O błędy łatwo. A różnorodność i wielorakość dostępnych dziś na rynku rozwiązań, elementów wyposażenia wnętrz, elementów dekoracyjnych sprawia, ze zamiast ułatwić nam urządzenie wnętrz na przykład projekt salonu tylko wprowadza nam dodatkowe trudności i chaos aranżacyjny. Niby wydaje nam się co chcemy, co nam się podoba tylko jak połączyć to wszystko w spójną całość. Źle podjęte decyzje mogą nas nie mało kosztować, poprawki i przeróbki bywają kosztowne albo zwyczajnie nie będziemy zadowoleni z efektu końcowego. Podczas samodzielnego projektowania wnętrz bardzo często zdarza się, że tworzymy wnętrze mało funkcjonalne, nie wygodne w użytkowaniu a do tego niespójnie estetycznie. Istotna jest kwestia zastosowanych przez nas mebli, oświetlenia, dodatków , kolorów. Elementy , które podobają nam się osobno , połączone mogą okazać się kompletnie niespójną aranżacją wnętrz. Dlatego choć skorzystanie z usług projektanta wnętrz często budzi u nas obawy, lepiej poświęcić czas, pieniądze i zdecydować się na dobry, profesjonalny projekt wnętrz. Z usług projektanta wnętrz możemy skorzystać stacjonarnie lub zdalnie poprzez projektowanie wnętrz online.

Projektowanie wnętrz online – jak o się odbywa?

Projektowanie wnętrz online to stosunkowo tańszy sposób na zaprojektowanie mieszkania, wnętrza. Wszystko odbywa się zdalnie, przez Internet. Projekt wnętrz online poza sposobem komunikacji nie różni się praktycznie niczym od takiego , który wykonujemy stacjonarnie. Projektant przygotowuje dla nas aranżacje wnętrz na podstawie naszych oczekiwań i w oparciu o nasz budżet. My wysyłamy wymiary wnętrz do zaprojektowania oraz przesyłamy poprze email nasze wytyczne, określamy nasze potrzeby, oczekiwania oraz wskazujemy jakie są nasze możliwości finansowe. Na tej podstawie po ich przeanalizowaniu projektant przygotowuje dla nas projekt wnętrza, wizualizacje, którą do nas wysyła. Naszym zadaniem jest zapoznanie się z projektem wnętrza przygotowanym przez projektanta i albo go akceptujemy albo wnosimy do niego poprawki to znaczy wskazujemy co nam się podoba, co nie, z czego chcielibyśmy zrezygnować a o co może uzupełnić. Jeśli akceptujemy projekt zostanie dla nas przygotowana specyfikacja materiałów użytych w projekcie ze wskazaniem sklepów w jakie je zakupimy. Jeśli nanosimy poprawki na ich podstawie zostanie przygotowany dla nas kolejną propozycje projektu wnętrza. Ilość wariantów i tego co zawiera projekt wnętrz zależy od ofert jaką wybierzemy.

Projekt wnętrz – współpraca projektanta i klienta

Wnętrze powinno odzwierciedlać osobowość, charakter i styl życia domowników. Projekt wnętrza powinien być dopasowany do jego mieszkańców, ich potrzeb, oczekiwań. Jak również powinien być stworzony na podstawie możliwości finansowych inwestorów. Bardzo istotnym elementem stworzenia odpowiedniego projektu wnętrza jest precyzyjne poznanie potrzeb, oczekiwań i możliwości klienta. Od tego wszystko się zaczyna. Upodobania domowników są podstawą do stworzenia projektu wnętrza przykładowo dopasowanego do jego właścicieli. Projektant wnętrz nie tworzy projektu pod katalog ale pod indywidualne zamówienie czyli pod określone przez klienta potrzeby. Projekt wnętrz nie będzie miał sensu bez współpracy projektanta z klientem. Dlatego decydując się na współpracę z projektantem, zamawiając przykładowo projekt pokoju, zaangażujemy się, określmy nasze potrzeby, wskażmy na elementy czy rozwiązania , które na się podobają. Projektant ubierze to w jedną spójną całość, zaproponuje funkcjonalny rozkład wnętrz i dobierze odpowiednie wyposażenie i elementy dekoracyjne.