Prezenty na święta – oryginalne czy sprawdzone?

Gwiazdka nierozerwalnie kojarzona jest z prezentami, które domownicy znajdują pod choinką. Dostarcza je tam św. Mikołaj, ale zanim to się wydarzy, musi dostać odpowiedni list z listą prezentów dla wszystkich grzecznych dzieci i dorosłych. Zanim to się stanie, musimy wpaść na pomysł, co chcielibyśmy sprezentować naszym najbliższym. Każdy z nas stara przyłożyć się do tego dużo uwagi, żeby nie zawieźć osób obdarowywanych. W jakim kierunku wówczas podążać? Czy mamy postawić na sprawdzone już pozycje sprzed roku lub kilku lat, czy zdecydować się na odważniejszy krok i poszukać czegoś oryginalnego?

Sprawdzone prezenty na Gwiazdkę

Zacznijmy od tego, że nie ma nic złegow tym, że sięgamy po dobre, działające pomysły. Jeżeli coś wypaliło raz, to znaczy, że wypali i drugi. Co prawda nie ma potrzeby grania wciąż tej samej zdartej płyty i wręczać od 10 lat paska, ale to akurat dosyć sugestywny, absurdalny przykład. Co ciekawe, niektórzy mają nawet po cichu nadzieję, że dostaną podobny zestaw prezentowy, co rok wcześniej. Mężczyźni najczęściej otrzymują zestawy kosmetyków plus akcesoria do golenia i na to po cichu liczą. Nie ma w tym nic złego. Kobiety wymagają od panów trochę większej kreatywności, ale potrafią wyciągnąć pomocną dłoń i nakierować swojego faceta na to, co tak naprawdę chciałyby dostać od Mikołaja. I za to im chwała, bo ułańska fantazja facetów potrafi naprawdę czasami zaszarżować. Jeżeli chodzi o prezenty gwiazdkowe dla kobiet – sprawdzone pozycje również się sprawdzają, jednak znajdzie się tu miejsce na odrobinę kreatywnej improwizacji. A co z dziećmi? Tutaj musimy się trochę nagimnastykować, bo przecież nie będziemy kupowali synkowi tej samej zabawki? Ba! Czasami nawet superbohaterowie się zmieniają, wszystko zależy od wieku dziecka i od tego, w co bawią się jego rówieśnicy. Wiadomo jednak, że warto postawić na zabawki, a nie kombinować z nartami lub łyżwami, chyba że jesteśmy przekonani, że taki prezent wypali.

Trochę inny prezent na Święta

A jak jest z dosyć nietypową listą prezentów? Taką którą zrealizować może jedynie św. Mikołaj lub sklepy z przeróżnymi gadżetami i wynalazkami Czy to całkowita loteria? Nie jesteśmy do końca przekonani, bo czasami może warto jest kogoś pozytywnie zaskoczyć. Należy tylko pamiętać, że nie powinniśmy przesadzać. Bo np. gra erotyczna znaleziona pod choinką nie zawsze może być prezentem na miejscu. Co innego jednak z poduchą, która wygląda jak kłoda czy wielki donut albo kuflel, który możemy zamrozić. Najczęściej w sklepach tego typu znajdziemy zarówno prezenty dla kobiet, jak i mężczyzn, nie wszystkie jednak posiadają kategorię przeznaczoną dla dzieci.

Jaki wobec tego powinien być prezent na Święta? Przede wszystkim trafiony. Być może poruszanie się miedzy granicą: oryginalny/standardowy czasami bywa przydatne, bo możemy rozważyć wszystkie za i przeciw jednej opcji. Do tego mamy swoiste porównanie dwóch lub więcej, jednoznacznych sobie produktów, które mogą zostać fajnymi prezentami na Gwiazdkę.