Plany stołów na wesele – i każdy wie, gdzie usiąść!

Kiedyś na weselu każdy siadał tam, gdzie chciał. Dzisiaj narzeczeni poświęcają czas na to, aby odpowiednio rozmieścić gości przy stołach. Aby pomóc im w znalezieniu właściwych miejsc przygotowuje się specjalne plany stołów.

Dlaczego warto wskazywać gościom miejsce przy stole?

Znalezienie właściwego miejsca do siedzenia podczas wesela nie powinno być skomplikowane. W związku z tym wielu narzeczonych wybiera miejsca dla swoich gości, aby mogli oni siedzieć w dobrym towarzystwie i świetnie się bawić. Wskazywanie gościom miejsca przy stole może wydawać się dość dziwnym zwyczajem, lecz w rzeczywistości ma ono wiele zalet. Przede wszystkim goście nie muszą samodzielnie zajmować miejsc i obawiać się, że ktoś im je zajmie. Nie pojawia się także sytuacja, gdy goście, którzy wchodzą ostatni na salę, nie mogą usiąść przy stole razem, ponieważ pozostały tylko pojedyncze wolne miejsca.

Zasady usadzania gości przy stołach weselnych są dość proste:

  • rodziny powinno się sadzać we własnym gronie
  • najlepiej, by przy stołach znajdowały się osoby znajome sobie, w podobnym wieku, które dobrze się ze sobą dogadują
  • najczęściej rodziny Panny oraz Pana Młodego sadzane są osobno
  • osoby zaliczane do grona znajomych, a nie rodziny sadzane są osobno

Plany stołów – aby znalezienie miejsca było łatwiejsze

Żeby każdy wiedział, gdzie może usiąść, na stołach umieszcza się specjalne etykietki, które zawierają imiona i nazwiska zaproszonych na przyjęcie osób. Jednak chodzenie od stołu do stołu i sprawdzanie wszystkich etykietek mogłoby wprowadzić duży chaos na sali weselnej. Właśnie dlatego przygotowuje się plany stołów w formie czytelnych list. Na planie umieszcza się wtedy imiona i nazwiska gości wraz z oznaczeniem stołu, przy którym mogą usiąść. To eliminuje problemy z poszukiwaniem odpowiedniego miejsca. Plan stołu można przygotować samodzielnie, lecz można także zamówić go jako gotowy wydruk. Takie usługi świadczą firmy, które przygotowują także zaproszenia, etykietki, naklejki ślubne, a także innego rodzaju druki przeznaczone na wesele. Zamówienia na tego rodzaju produkty można składać online!