Niezbędne grzechotki dla niemowlaka

Grzechotki dla niemowlaka to pierwsze zabawki, jakie zwykle kupujemy dla dziecka. Ładne, kolorowe, wydające dźwięki stymulują i rozwijają wszystkie zmysły maluszka oraz pozytywnie wpływają na rozwój funkcji poznawczych.

Grzechotki dla niemowlaka to pierwsze zabawki, jakie zwykle kupujemy dla dziecka. Ładne, kolorowe, wydające dźwięki stymulują i rozwijają wszystkie zmysły maluszka oraz pozytywnie wpływają na rozwój funkcji poznawczych.

Grzechotki dla niemowlaka – niezastąpione zabawki

Wydawać by się mogło, że grzechotki dla niemowlaka to proste zabawki, które mają na celu zająć uwagę dziecka. Najczęściej są plastikowe lub pluszowe, wypełnione kuleczkami i przy potrząsaniu wydają charakterystyczne dźwięki. Produkowane są w najróżniejszych formach i kolorach. W zależności od wieku niemowlęcia pełnią niekiedy również funkcję gryzaka. Najważniejsze, by były bezpieczne i maluszek mógł je chwytać do rączki.

Należy także zwrócić uwagę na certyfikat, który gwarantuje bezpieczne korzystanie z zabawki.

Wybór grzechotki dla niemowlaka

Na rynku dostępnych jest wiele grzechotek. Ich różnorodność może przysporzyć o zawrót głowy. Przy wyborze nie warto kierować się wyłącznie ładnym opakowaniem lub opinią ekspedientki. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na sugerowany na opakowaniu przedział wiekowy, któremu produkt jest dedykowany, gdyż różne modele dostosowane są do poszczególnych etapów rozwoju dziecka.

Grzechotki dla niemowląt poniżej 6 miesięcy mają zróżnicowaną fakturę i jasne, wręcz jaskrawe kolory, które przyciągają jego uwagę. Ich dźwięk jest jednak bardziej delikatny z uwagi na kształtowanie się słuchu maluszka. Dla nieco starszych dzieci ważniejsza jest możliwość łatwiejszego utrzymania zabawki w ręku. Poza tym mają one głośniejszy dźwięk. Doskonale, gdy grzechotka ma również dodatkowe funkcje i elementy – tak, by można się było nią bawić. Mogą to być zróżnicowane faktury, paski z rzepami, które można przyczepić przy łóżeczku lub nawet do rączki, kolorowe dodatki, itp.

Funkcje grzechotki dla niemowlaka

Grzechotki dla niemowlaka spełniają wiele funkcji. To nie tylko zabawki, ale również wizualnie atrakcyjne akcesoria edukacyjne, ćwiczące mózg maluszka na wielu poziomach. Grzechotki rozwijają m.in. umiejętności motoryczne, rozwijają koncentrację i uważność. Poza tym między 9 a 12 miesiącem życia dzieci ząbkują, więc dobrze, gdy grzechotka pełni jednocześnie funkcję gryzaka. Ból i swędzenie sprawiają, że prędzej czy później grzechotka trafi do buzi niemowlaka. Dlatego tak ważne jest pilnowanie jej czystości oraz stanu, w jakim pozostaje. Przy jakichkolwiek śladach zużycia trzeba wymienić zabawkę na nową.

Korzyści z zabawy grzechotkami dla niemowlaków

Warto kupować grzechotki dla niemowlaka, gdyż zabawki te niosą ze sobą same korzyści i rozwijają zmysły dziecka. Uczą obserwacji i koordynacji, rozwijają motorykę i koncentrację, poprawiają wzrok, słuch i dotyk, zachęcają do podążania za zabawką, a tym samym rozwijania umiejętności ruchowych. Dodatkowe elementy dostarczają radości z zabawy i sprawiają, że grzechotka się nie nudzi. Maluszek odkrywa zarówno siebie, jak i świat dookoła, uczy się rozróżniania kształtów, kolorów i dźwięków oraz chwytania i przekładania zabawki z rączki do rączki. Zabawa grzechotką stymuluje mózg, rozwija funkcje poznawcze i motorykę dziecka.