Nanosrebro – działanie oraz właściwości

nanomax

Srebro koloidalne, czyli nanosrebro ma właściwości bakteriobójcze i wirusobójcze. Często jest wykorzystywane do leczenia ran, jako naturalny antybiotyk. Od wieków stosowane jest do konserwacji żywności, w lecznictwie oraz do produkcji chemii gospodarczej.

Natychmiastowe czyszczenie i odkażanie powierzchni

Nanomax to środki służące do zachowania optymalnej higieny w domu i w obiektach użyteczności publicznej czy w gastronomii. Zastosowanie właściwości nanosrebra spowodowało rewolucję w chemii gospodarczej. Czyszczone powierzchnie są idealnie czyste, a dodatkowo pozbawione szkodliwych dla zdrowia gram-dodatnich bakterii paciorkowca i gronkowca oraz Helicobacter Pylori, który może powodować wrzody żołądka, niedokrwistość lub refluks.

Produkty Nanomax to przede wszystkim spray do szyb, do mycia łazienek i sanitariatów, do czyszczenia kominków z trudnych do usunięcia przypaleń czy środki do podłóg panelowych i drewnianych. Nanosrebro działa silnie na zabrudzenia, rozpuszczając tłuszcz i ułatwiając czyszczenie. Za jednym zamachem zabrudzenia oraz zarazki znikają, a powłoka anty-elektrostatyczna odpycha cząsteczki brudu.

W jaki sposób używać preparaty z nanosrebrem?

Nanomax do piekarników, kominków i grilla wystarczy nanieść na czyszczoną powierzchnię i pozostawić na około 5 minut. Następnie zetrzeć i spłukać wodą. Produktu nie można stosować na powierzchnie aluminiowe, miedziane oraz malowane czy lakierowane. Nanomax może być też stosowany do czyszczenia lastrico, kamienia naturalnego i sztucznego.

Właściwości bakteriobójcze nanosrebra będą nieocenione do dezynfekcji łazienek i sanitariatów. Jeśli czyszczone płytki ceramiczne, brodziki czy muszle klozetowe nie są bardzo zabrudzone, to płyn nanomax może być rozcieńczony w stosunku 1 część preparatu na 2 części wody.

W produktach Nanomax stosowane jest nanosrebro atomowe, które jest znacznie trwalsze niż nanosrebro jonowe. Skład ma wysoką biodegradowalność oraz nie powoduje odczynów alergicznych.