Kilka nietypowych miejsc, które warto odwiedzić, będąc w Gdańsku

kilka-nietypowych-miejsc-ktore-warto-odwiedzic-bedac-w-gdansku

Gdańsk to jedno z najstarszych miast w Polsce, które słynie z różnych atrakcji turystycznych i rozrywkowych. Przyjeżdżający nad morze turyści swoje kroki kierują głównie na Westerplatte, a także do Muzeum II Wojny Światowej i do Archikatedry Oliwskiej. W tym pięknym mieście można jednak także zobaczyć wiele innych ciekawych miejsc, które nie są zabytkami w ścisłym rozumieniu tego słowa. Zobacz, jakie atrakcje przyciągają turystów do Trójmiasta!

Coś dla nieco starszych turystów…

Gdańsk otwiera szeroko swe podwoje przed podróżnikami różnej płci i wieku. I tak na przykład goszczący w takim hotelu, jak LOGOS, miłośnicy stylowych, bursztynowych ozdób powinni koniecznie udać się do Dolnego Miasta, gdzie swoją siedzibę ma showroom dwóch jubilerek – twórczyń marki Monopolka oraz Filimoniuk Design. Produkowana tam biżuteria wykonywana jest nie tylko z bursztynu, ale także z innych tworzyw, np. złota, srebra, mosiądzu oraz żywicy syntetycznej. Klienci mają tutaj okazje na własne oczy zobaczyć proces tworzenia zamówionych kolczyków, pierścionków czy bransoletek.

W centrum dzielnicy Oliwa funkcjonuje unikalny sklep ze starociami o nazwie „Inaczej niż w Raju”. W miejscu tym zgromadzono różne używane przedmioty oddane dobrowolnie przez właścicieli, którym przestały być one potrzebne. W tym niezwykle klimatycznym sklepie można zaopatrzyć się m.in. w starodawne lampy, obrazy, meble utrzymane w stylu retro itp.

W bezpośrednich okolicach stoczni znajduje się ulica Elektryków. To miejsce, gdzie w okresie letnim systematycznie organizowane są koncerty i nocne targi odbywające się w otoczeniu palet, rusztowań oraz kontenerów.

…i dla młodszych turystów

Do Gdańska można zabrać ze sobą również kilkuletnie dzieci. To właśnie z myślą o nich w mieście przygotowano szereg atrakcji. Rodziny korzystające z zakwaterowania w pokoju hotelowym w jednym z okolicznych obiektów noclegowych często wybierają się wraz z najmłodszymi do Parku Rozrywki Loopy’s World, gdzie na kilkulatków czekają rozmaite zjeżdżalnie, tunele, baseny z kulkami, a także ściana do malowania.

Dzieci z pewnością ucieszą się również z możliwości odwiedzenia największego Parku Trampolin w Trójmieście. Jump City zapewni maluchom wspaniałą zabawę na wiele godzin. Należy jednak pamiętać o obowiązkowym zaopatrzeniu się w specjalne skarpetki antypoślizgowe.

Młodsi i starsi miłośnicy przyrody odwiedzający Gdańsk powinni koniecznie odwiedzić miejscowe ZOO, w którym żyją przedstawiciele różnych gatunków zwierząt. To wyśmienite miejsce odpoczynku, relaksu i nauki dla całej rodziny.