Kiedy warto zdecydować się na wykonanie makijażu permanentnego?

Na wykonanie makijażu permanentnego decydują się kobiety, które chcą podkreślić brwi, usta lub oczy. Dzięki temu mają pewność, że poranny make-up zajmuje dużo mniej czasu. Trwałość, naturalny wygląd i wygoda to najważniejsze cechy tego rodzaju makijażu. Jednak, czy makijaż permanentny ma tylko zalety?

Zalety makijażu permanentnego.

Najważniejszą zaletą makijażu permanentnego jest to, że pozwala on wyglądać świetnie o każdej porze dnia i nocy, rano kobiety spędzają zdecydowanie mniej czasu na przygotowanie się do wyjścia, a makijaż jest odporny na warunki pogodowe. W przeciwieństwie do tradycyjnego makijażu sprawdza się w każdej sytuacji np. na basenie, siłowni, czy saunie.

Tego rodzaju makijaż jest polecany osobom, które nie potrafią wykonywać makijażu twarzy. Makijaż permanentny brwi najlepiej sprawdza się u osób, które utraciły brwi np. z powodu chemioterapii lub po prostu ich brwi są cienkie, rzadkie i wymagają podkreślenia. Zaletami tego rodzaju makijażu są: kilkuletnia trwałość, podkreślenie konturów brwi, oczu i ust oraz naturalność aplikowanych barwników.

Jakie są wady i przeciwwskazania?

Decydując się na wykonanie makijażu permanentnego, trzeba bardzo dobrze sprawdzić opinie o salonie, w którym będzie on wykonywany. Umiejętności, technika wykonania oraz zasady higieny są kluczowe, by móc cieszyć się pięknym makijażem, bez pojawienia się żadnych skutków ubocznych. Makijaż permanentny jest rodzajem tatuażu, dlatego standardy higieny podczas zabiegu powinny być na najwyższym poziomie. Poza tym trzeba przygotować się na to, że zabieg jest bolesny, a tuż po nim efekt jest dużo bardziej wyrazisty, niż oczekiwany. Na ostateczne efekty trzeba poczekać kilka tygodni, a po około 2 latach od zabiegu, może być konieczność odświeżenia makijażu. Makijaż powinien utrzymywać się około 4-5 lat. Dużym minusem tego zabiegu jest wysoka cena. Przeciwwskazaniami do zabiegu jest ciąża, karmienie piersią, cukrzyca, łuszczyca, nosicielstwo wirusa HCV i HIV, choroba nowotworowa. Warto zapoznać się z zaleceniami, do których trzeba zastosować się przed i po zabiegu.

Serum do brwi i rzęs również może znacznie poprawić wygląd twarzy.

Zamiast makijażu permanentnego można na wiele sposobów poprawić swoje kontury twarzy. Można zdecydować się na regularne wizyty w salonie kosmetycznym, gdzie wybór zabiegów upiększających jest bardzo duży. Henna brwi, przedłużanie rzęs to najczęściej wybierane zabiegi, które także ograniczają czas spędzony na porannych przygotowaniach.

Można również upiększyć swoją twarz, wykonując zabiegi w domu. W przypadku cienkich i słabych brwi warto spróbować specjalnego serum do brwi, które przyspiesza wzrost włosa, a dzięki temu brwi stają się gęstsze i bardziej wyraźne. Podobne serum stosuje się do odżywienia i stymulacji wzrostu rzęs. Stosowanie serum do brwi i rzęs jest dobrym wyborem, gdy decyzja o  wykonaniu makijażu permanentnego brwi musi zostać odłożona na przyszłość.