Jakie zabawki kreatywne wybrać dla przedszkolaka?

Kreatywne zabawki dla dzieci nie tylko dostarczają nieprzeciętnej rozrywki, ale również wspomagają efektywny rozwój maluszka. Wybór ciekawych produktów jest ogromny, więc znalezienie wariantu odpowiedniego dla przedszkolaka nie powinno stanowić żadnego wyzwania. Wbrew pozorom nie trzeba posiadać ogromnego budżetu. Należy podkreślić, że jest to inwestycja, która się opłaca. Nie masz pojęcia, jaki zakup będzie odpowiedni? Zapoznaj się z dalszą częścią wpisu, gdzie przedstawiono kilka interesujących pomysłów!

1. Zestaw małego artysty

Kreatywne zabawki dla dzieci pobudzają wyobraźnię, a także zdolności motoryczne. Umiejętności nabyte w tym wieku mogą ułatwić m.in. naukę w szkole. Prawdziwym strzałem w dziesiątkę wydaje się być zestaw małego artysty. Im więcej elementów zawiera, tym lepiej. Kredki, flamastry, farby – wszystko to umożliwia smykowi tworzenie własnych obrazów. Osoby, które poszukują produktu odpowiedniego na prezent powinny zwrócić szczególną uwagę na zestawy w efektownych walizkach.

2. Drewniane modele do sklejenia

Drewniane modele do sklejenia występują w wielu różnych wariantach. Właśnie dlatego podczas podejmowania decyzji zakupowej należy zwrócić uwagę na rekomendowany wiek. Przedszkolak nie poradzi sobie ze złożeniem konstrukcji składającej się z kilkuset elementów. Godne polecenia są samochody, samoloty, czy też statki, które powstają z kilkunastu części. Rodzic może dołączyć do zabawy, jeśli szkrab ma problem z użyciem kleju.

3. Klocki

Klocki doskonale wpływają na logiczne myślenie oraz zdolności manualne. Sporym plusem jest fakt, że ich wybór jest niemal nieograniczony. Dla młodszych dzieci (poniżej 3 roku życia) polecane są w szczególności klocki drewniane. Ekologiczny materiał nie posiada w swoim składzie żadnych toksycznych związków, które mogłyby negatywnie wpłynąć na użytkownika lub środowisko naturalne. Nieco starsze smyki chętnie sięgają po klocki umożliwiające stworzenie zaawansowanych konstrukcji (np. stajni dla koni, domku na drzewie, zamku, śmigłowca, pojazdu straży pożarnej).

4. Gry typu memory

Gry typu memory znane są już od wielu pokoleń. Wymagają one spostrzegawczości, a także zdolności do zapamiętywania. Możliwa jest zabawa w pojedynkę lub z innymi osobami. Zasady są bardzo proste – wystarczy odsłonić dwie karty z takim samym nadrukiem. Mogłoby się wydawać, że jest to banalnie proste zadanie, jednak nie jest to prawdą! Bez trudu można jednak zauważyć, że wraz z kolejną rozgrywką zdolność do zapamiętywania poprawiła się! Niezaprzeczalnym plusem jest bardzo niska cena zakupu – przypadnie ona do gustu tym, którzy posiadają ograniczony budżet.

5. Piasek kinetyczny

Piasek kinetyczny nie brudzi rąk, ani innych powierzchni. Właśnie dlatego wyśmienicie sprawdza się podczas zabawy w domu. Za jego pomocą można stworzyć wiele rozmaitych kształtów. Bardzo często do zestawu dołączone są foremki. Wysoka różnorodność kolorów stanowi kolejnym atut. Opisywany piasek jest wolny od toksycznych związków. Swoją strukturą przypomina prawdziwy piach, jednak jest o wiele bardziej plastyczny.