Jaki prezent kupić na parapetówkę?

jaki-prezent-kupic-na-parapetowke

Kupno lub wynajem nowego mieszkania to dla wielu osób bardzo ważne wydarzenie. Nic więc dziwnego, że większość z nich decyduje się w jakiś sposób uczcić pierwsze dni w nowym domu. Parapetówka pozwoli oswoić się w przestrzeni wprowadzającym się mieszkańcom i ich znajomym. Odpowiednio dobrany prezent może w tym bardzo pomóc. Sprawdź najbardziej uniwersalne i praktyczne propozycje, które zachwycą Twoich bliskich.

Kosze prezentowe na parapetówkę

Upominek zazwyczaj zależy od preferencji osób, które mają go otrzymać. Jednak ciężko powiedzieć, jakie przedmioty będą mile widziane w nowym mieszkaniu. Dlatego warto zastanowić się nad uniwersalnym podarunkiem, jakim są okolicznościowe kosze prezentowe. Taki wybór zapewni pierwsze miłe chwile w domu, a także wypełni puste szafki wysokiej jakości produktami. Firmy takie jak Ester oferują szeroki wybór zestawów, zawierających różne słodycze, wykwintne alkohole czy też naturalne kawy i herbaty.

Tego rodzaju prezent może okazać się przydatny także po opróżnieniu całej zawartości. Eleganckie opakowania w formie koszy czy drewnianych skrzynek mogą spisać się idealnie jako szkatułki na biżuterię lub pudełka na inne małe bibeloty. Zestawy upominkowe mogą więc posłużyć nowym mieszkańcom przez naprawdę długi czas.

Praktyczne prezenty

Dobrze jest mieć na uwadze, że śmieszny prezencik lub bilet na jakieś wydarzenie, mogą okazać się bardzo niestosownymi upominkami na parapetówce. Najlepiej jest wybrać taki podarunek, który pozwoli pokochać jeszcze bardziej nowe mieszkanie, spędzając czas w nim, a nie na koncercie czy w kinie. Jeśli nie wiesz, czego zapraszająca osoba będzie potrzebować, istnieje kilka prezentowych pewniaków.

  • Rośliny doniczkowe – zielony element w mieszkaniu zawsze będzie mile widziany. Znacznie ożywi i ociepli wnętrze oraz nada mu rodzinnej atmosfery. Jeśli znajomi nie mają zwierząt, które mogłyby zjeść liście, to masz gotowy prezent.
  • Zestaw ręczników – ludzie podczas przeprowadzki często wymieniają rzeczy codziennego użytku na nowe i świeże. Dlatego ręczniki mogą być strzałem w dziesiątkę. Dodatkowo do kompletu można dołożyć dywanik łazienkowy.
  • Wyposażenie kuchni – elementów do wyboru jest co niemiara. Gospodarze na pewno ucieszą się z każdego akcesorium do kuchni. Takie funkcjonalne prezenty mogą znacznie ułatwić początki w nowym domu.
  • Wygodna pościel – dom to przede wszystkim łóżko i komfortowy sen. Wysokiej jakości poduszki to strzał w dziesiątkę. Dzięki nim nowi mieszkańcy każdego ranka będą budzić się wypoczęci i szczęśliwi.

Jeśli uważasz, że żadna z tych propozycji nie spełni oczekiwań zapraszających Cię osób, zawsze zostaje zakup alkoholu. Warto jednak postawić na niestandardowe, nieco droższe opcje.

Czego nie kupować na parapetówkę?

Dobrze jest też wykluczyć propozycje, które zupełnie nie nadają się na taką okazję. Jednym z często wybieranych, bezsensownych prezentów są cięte kwiaty. Usychają bardzo szybko, a w ich cenie można kupić coś, co wytrzyma znacznie dłużej. Może to być wspomniana roślina doniczkowa, która spędzi w nowym mieszkaniu długie lata.

Trzeba też uważać, żeby nie kupić zupełnie nieprzydatnego przedmiotu. Nikt nie chce, żeby jego prezent tylko kurzył się gdzieś w szafie. Dlatego, jeśli nie jesteś pewny jakiegoś upominku, to lepiej odłożyć go na sklepową półkę i kupić kartę podarunkową. Dzięki temu gospodarze sami będą mogli wybrać dokładnie to, czego potrzebują.