Jak zabezpieczyć paczkę z wrażliwą zawartością?

Sprzedaż wysyłkowa umożliwia nam nabycie towaru z każdego miejsca na ziemi. Zakup przez internet trwa zaledwie kilka minut, nic więc dziwnego, że coraz chętniej korzystamy z oferty sklepów internetowych.

Sprzedaż wysyłkowa umożliwia nam nabycie towaru z każdego miejsca na ziemi. Zakup przez internet trwa zaledwie kilka minut, nic więc dziwnego, że coraz chętniej korzystamy z oferty sklepów internetowych. Właściciele sklepów stoją jednak przed wieloma wyzwaniami. Jednym z pytań, jakie sobie zadają, jest – jak zabezpieczyć paczkę z wrażliwą zawartością?

Niezwykła wytrzymałość papieru

Wysyłka delikatnych przedmiotów nie jest łatwym zadaniem. Artykuły wykonane ze szkła lub ceramiki są szczególnie narażone na zniszczenie podczas transportu. Sklep internetowy nie może niestety odpowiadać za firmę kurierską, która podjęła się realizacji zlecenie. Ma jednak duży wpływ na właściwe i precyzyjne zapakowanie zawartości paczki. Sklep wysyłkowy, którego oferta opiera się na towarach, wykonanych ze szkła, koniecznie powinien wyposażyć swój magazyn w eko wypełniacze do paczek. Wypełnienia w formie ekologicznego papieru coraz częściej wypierają tradycyjną folię bąbelkową. Plastik jest tworzywem szczególnie niebezpiecznym dla naszej planety. Ogromna jego ilość w obiegu stanowi zagrożenie, ponieważ w wielu przypadkach materiał ten nie jest właściwe segregowany. Brak selekcji sprawia natomiast, iż nie jest możliwe przeprowadzenie procesu recyklingu. Tworzywa sztuczne rozkładają się setki lat, będąc zagrożeniem nie tylko dla środowiska naturalnego, ale również dla zwierząt. Papier jest zatem doskonałą alternatywą. Niezwykła wytrzymałość włókien celulozy sprawia, iż możliwe jest wykorzystanie papieru aż do 8 razy. Wystarczy zadbać o przeprowadzenie procesu odzyskiwania w odniesieniu do makulatury.

Papier w kształcie plastra miodu

Zatem właściciel sklepu, zadający sobie pytanie „Jak zabezpieczyć paczkę z wrażliwą zawartością?”, koniecznie powinien wybrać wypełnienie papierowe w kształcie plastra miodu. Mocna inspiracja naturą sprawia, iż papier zyskuje dodatkowe walory estetyczne. Delikatna faktura chroni szklane bądź ceramiczne powierzchnie, całkowicie niwelując ryzyko zarysowania czy pęknięcia. Oczywiście nie należy zapominać o wypełnieniu wolnej przestrzeni w kartonie. Zawartość nie powinna się przemieszczać wewnątrz paczki, dlatego warto umieścić papier w formie wstęg lub podkładek w kartonie. Doskonale owinie on zawartość, amortyzując ewentualne wstrząsy.

Produkcja wypełniaczy do paczek realizowana jest przez wyspecjalizowane firmy. Nie jest zatem konieczny zakup profesjonalnych maszyn, możliwe jest bowiem nabycie wyłącznie papierowych wypełniaczy bezpośrednio od producenta.