Jak dobrze zaplanować naukę do matury z angielskiego?

Tegoroczna matura nadchodzi wielkimi krokami. Nauka do niej wcale nie musi być trudna, o ile podejdziesz do niej z głową i zdecydujesz się na konkretny plan działania. Jak zaplanować naukę angielskiego, aby przebiegała prosto, przyjemnie i efektywnie?

Ułóż sobie zróżnicowany plan

Ludzki mózg może być przemęczony uczeniem się ciągle w jeden i ten sam sposób. Aby nauka była jak najbardziej efektywna, należy wykorzystywać w niej urozmaicone metody. Najlepiej więc wyznaczyć sobie plan: uczenie się każdego dnia w zupełnie inny sposób przyniesie więcej korzyści, niż ciągłe siedzenie nad jedną, nielubianą książką.

Możesz zaplanować w ten sposób cały tydzień – tak, aby raz uczyć się gramatyki, kolejnego dnia powtarzać słówka, następnego – rozwiązywać testy maturalne, a w luźniejsze dni uczyć się z pomocą aplikacji mobilnej.

Zdecyduj się na kurs czy korepetycje odpowiednio wcześnie

Jeśli nie uczyłeś się sumiennie przez ostatnie lata lub po prostu masz braki w wiedzy, możesz zdecydować się na kurs językowy lub korepetycje. Czasem to ostatnia deska ratunku przez najważniejszym egzaminem w życiu. Kontakt z native speakerem pomoże Ci przede wszystkim rozwinąć umiejętności rozumienia, mówienia i pisania, które są niezwykle istotne na maturze.

Przy wyborze szkoły pamiętaj o tym, że, szczególnie przed maturą Twój, czas jest niezwykle ważny. Nie zdajesz przecież wyłącznie jednego przedmiotu. Dlatego zamiast wybierać szkoły językowe na obrzeżach, z trudnym dojazdem, zdecyduj się na sprawdzony kurs angielskiego w Centrum Warszawy.

Zaplanuj naukę tak, aby uczyć się kreatywnie!

Pewnie dobrze wiesz o tym, że w szkołach nauczyciele wpajają uczniom formułki. Jeśli, zamiast uczyć się na pamięć, wolisz myśleć bardziej twórczo, nie ma w tym absolutnie nic złego. Jeżeli mapy myśli, kreatywne rysunki, nauka na zasadzie skojarzeń czy oglądanie seriali mogą Ci pomóc, koniecznie wprowadź je do swojej codziennej nauki.

Nauka języka powinna być zaplanowana i przede wszystkim systematyczna, jednak pamiętaj o tym, aby wprowadzać do samego planu kreatywne i ciekawe elementy. Wtedy wiedza naprawdę szybko „wchodzi do głowy”!