Gdzie najlepiej otworzyć budkę z lodami?

wafle-do-lodow

Budka z lodami to niezwykle interesujący obiekt – dosłownie. Bardzo kusi nas od najmłodszych lat jako punkt, dzięki któremu można posmakować świeżej słodkości. Dla dorosłego człowieka staje się miejscem, dzięki któremu tę słodycz można komuś podarować, ale to wciąż nie wszystko. Ktoś przecież te budki otwiera, prowadzi i zarabia na lodowym biznesie. Jeśli chciałbyś być właśnie kimś takim, przygotowaliśmy krótki poradnik o tym, gdzie najlepiej otworzyć budkę z lodami.

Stacjonarne budki z lodami dla turystów

Gdy zaczynamy się zastanawiać nad otwarciem własnej budki z lodami, szybko dochodzimy do wniosku, że do wyboru mamy dwie główne drogi. Możemy zdecydować się na budkę stacjonarną lub mobilną – lodowy food truck. W naszym artykule przyjrzymy się pierwszemu wariantowi, bo w końcu mobilną budkę z lodami zawsze można przestawić. Wybierając lokalizację, musimy sobie na początku odpowiedzieć na jedno istotne pytanie: kto będzie naszym klientem?

W nadmorskich i górskich kurortach, a także innych miastach i mniejszych miejscowościach chętnie odwiedzanych przez turystów, naszymi klientami docelowo będą właśnie oni. Najlepsze miejsca na otwarcie budki z lodami to miejsca, które przyciągają turystów, a więc na przykład okolice dojścia do plaży nad morzem, dojścia do punktu wynajmu sprzętu wodnego nad jeziorem, dojścia do popularnego szlaku górskiego, które chętnie pokonują całe rodziny itd.

Stacjonarne budki z lodami dla mieszkańców

Wszędzie znajdą się miłośnicy lodów. W miejscowości mało atrakcyjnej dla turystów też możemy otworzyć budkę z lodami, zakładając, że naszymi klientami będą mieszkańcy okolicy. Jak mówi nam przedstawiciel firmy MK Komi z Gliwic, oferującej wyposażenie lodziarni każdego typu, szukając docelowej lokalizacji budki z lodami, najlepiej zrobić rozpoznanie. Wymaga to od nas jedynie poświęcenia czasu i uwagi. Spróbujmy się rozejrzeć i odpowiedzmy sobie na kilka pytań. Gdzie mieszkańcy najchętniej spędzają czas na świeżym powietrzu? Dokąd w okolicy zabierają swoje dzieci w wolnych chwilach? Którędy najczęściej spacerują w rodzinnym gronie? Którymi drogami, ścieżkami, deptakami przemieszcza się najwięcej osób pieszo?

Podejdźmy do tematu chłodno (w końcu mówimy o lodach) i poszukajmy prawdziwych odpowiedzi. Fajnie byłoby odpowiedzieć, że mieszkańcy najchętniej wybierają się na długie spacery do pobliskich lasów, by aktywnie spędzić czas. Jednak najczęściej zabierają swoje dzieci do sklepu spożywczego w drodze ze szkoły do domu, by opcjonalnie zajrzeć na chwilę na plac zabaw. Lepszym wyborem będzie budka z lodami w centrum osiedla niż na przykład przy leśnym parkingu.