Czym jest masaż erotyczny?

Masaż erotyczny jest świetnym pomysłem na grę wstępną. W ten sposób partnerzy mogą w przyjemny sposób osiągnąć większe pobudzenie seksualne. Jednocześnie masaż erotyczny służy do odprężenia się oraz zrelaksowania. Warto podczas niego używać olejków eterycznych, które jeszcze bardziej spotęgują doznania. Taka forma gry wstępnej jest polecana osobom, które posiadają stresującą pracę, a ich nadmiar obowiązków przekłada się na słabą jakość życia seksualnego.

Masaż erotyczny przynosi naprawdę wiele korzyści dla życia seksualnego partnerów. Warto pamiętać o tym, że chociażby zmysłowe ugniatanie czy nacieranie ciała kobiety prowadzi do zwiększonego wydzielania hormonów płciowych. Zmysłowy masaż jest idealną propozycją dla mężczyzn, którzy mają problemy z erekcją i chwilową impotencją.

Taki masaż pozwala na rozładowanie stresu, napięcia mięśniowego czy zdenerwowania. Ma on działanie relaksacyjne oraz rozluźniające. Jeżeli zdecydujemy się na masaż erotyczny możemy liczyć na dotlenienie mięśni oraz poprawienie krążenia krwi. Erotyczny masaż pozwala także na dokładniejsze poznanie ciała partnera. Podczas niego można również zdecydować się na wykorzystanie zabawek erotycznych.

Masaż erotyczny ma także wiele innych zalet. Przede wszystkim ma on bardzo pozytywny wpływ na kontakty seksualne między partnerami. Wykorzystując tą technikę zbliżamy się do siebie i stwarzamy atmosferę intymności i bliskości. Jest to również propozycja dla par, jeżeli w danym momencie penetracja nie jest możliwa. Zmysłowe masowanie jest naprawdę dobrą alternatywą na romantyczny wieczór.

Masaż erotyczny dla mężczyzny

Taki masaż zazwyczaj jest rozpoczynany od pozycji, kiedy to partner leży na brzuchu, a partnerka siedzi na jego pośladkach. Warto zacząć od zwykłego masażu, gdzie rozluźnione zostaną poszczególne części pleców. Następnie można przejść niżej dotykając męskich pośladków. Masaż można także urozmaicić przesuwaniem piersi oraz włosów po plecach partnera.

Masaż erotyczny dla mężczyzny można zakończyć przywarciem do niego całym ciałem oraz całowaniem go po szyi, uszach oraz karku. Warto pamiętać o tym, że masaż erotyczny dla mężczyzny będzie jeszcze bardziej podniecający, jeżeli będzie on leżał na plecach. Oglądanie ciała swojej partnerki potrafi być naprawdę podniecające. W takim przypadku partnerka zaczyna od pieszczenia torsu oraz brzucha mężczyzny.

Jeżeli chcesz wprowadzić do swojej sypialni gadżety erotyczne, sprawdź ten sex shop online https://sexactive.pl/

Masaż erotyczny dla kobiety

W takiej sytuacji kobieta leży na plecach z głową opartą o nogi mężczyzny, który za nią klęczy lub o poduszkę. Warto zacząć od delikatnego głaskania twarzy, uszu oraz szyi. Następnie mężczyzna może przejść do dotykania piersi. Warto użyć podczas takiego masażu olejków eterycznych. Bardzo ważnymi punktami erogennymi u kobiety są również stopy i obszary pod kolanami. Jeżeli mężczyzna chce pobudzić seksualnie swoją partnerkę, nie powinien omijać tych miejsc. Finalnie mężczyzna może przejść do manualnych lub oralnych pieszczot miejsc intymnych.