Co zrobić, jeśli drukarka nie widzi tuszu?

Zapewne niejednokrotnie spotkałeś się z tzw. złośliwością rzeczy martwych. Urządzenia codziennego użytku mają nieciekawą tendencję do psucia się w nieodpowiednim momencie. Zwykle zawodzą, gdy w pośpiechu staramy się wykonać daną czynność… W tym artykule skupimy się zatem na drukarkach. Porozmawiamy o jednej z najczęstszych usterek drukarki, z którą być może przyjdzie ci się zmierzyć. Podpowiemy ci, dlaczego twoje urządzenie nie działa poprawnie, i co zrobić, gdy drukarka nie widzi tuszu. Dlaczego tak się dzieje? Czy jest to wina drukarki, czy nieodpowiedniego tuszu? Jesteś ciekawy? Zatem zapraszamy do lektury!

Tusz – dlaczego drukarka go nie widzi?

Problemy z drukarką są bardzo często związane z wymianą tuszu. Niezależnie czy używasz oryginalnych produktów, czy zamienników, urządzenie może mieć problem z odczytaniem zbiornika. Jeżeli pomimo usunięcia wszelkich zabezpieczeń z kartridża, drukarka wciąż napotyka nieznaną ci przeszkodę, zastosuj kilka prostych porad. Znajdziesz je poniżej!

Posiadając drukarkę, powinniśmy regularnie sprawdzać poziom tuszu. Wymiana pustego kartridżu wiąże się z niemałym wydatkiem. Warto zatem korzystać ze sprawdzonych rozwiązań. Zajrzyj koniecznie na stronę – https://www.profibiuro.pl/brother-c-86_52.html. Ten internetowy sklep specjalistyczny od ponad 9 lat prężnie działa na polskim rynku. Znajdziesz tam tonery, artykuły biurowe czy tusz do drukarki Brother.

„Niski poziom tuszu”

Czy wymieniłeś tusz w drukarce, a mimo to pojawia się komunikat zalecający wymianę zbiornika? Najprostszym, a zarazem najszybszym rozwiązaniem jest zresetowanie urządzenia. Być może drukarka zapamiętała poprzednie ustawienia i nie wychwyciła zmiany. Odłącz ją od gniazdka i ponownie podłącz do prądu.

Złe ułożenie wkładów

Niekiedy przyczyna problemów z widocznością tuszu leży gdzie indziej. Wymiana kartridżu nie jest niczym skomplikowanym, a jednak niedokładne ułożenie zbiornika może mieć duże znaczenie. Wyjmij pojemnik z tuszem i włóż go jeszcze raz. Jeżeli drukarka wciąż napotyka problem, wówczas zalecamy dokładnie przeczyścić elektroniczny chip. Zalegający kurz może uniemożliwić komunikację z drukarką.

Czy drukarka wciąż napotyka problem?

Dwa powyższe rozwiązania zwykle natychmiast likwidują problem. O ile pomyślnie zresetowałeś drukarkę czy ponownie zainstalowałeś kartridż, sprzęt powinien funkcjonować prawidłowo. Jeżeli jednak dalej napotyka problem, poszukaj źródła gdzie indziej. Na co jeszcze powinieneś zwrócić uwagę?

  • Czy twoje urządzenie jest zaktualizowane? Niekiedy brak odpowiednich uaktualnień może uniemożliwić pracę sprzętu.
  • W pośpiechu bardzo często zapominamy o podstawowych kwestiach. Odpowiednie zamontowanie tuszu to jedno… Czy usunąłeś zatem pasek ochronny?
  • Internetowe sklepy mają w swej ofercie szeroką gamę produktów. Niezależnie od wybranego sklepu znajdziesz produkty różnych producentów. Tusz Brother, zamiennik tuszu Canon i wiele innych niezbędnych akcesoriów… Przed zakupem konkretnego tuszu upewnij się o jego kompatybilności z twoim urządzeniem.

Wydruk słabej jakości – jak temu zaradzić?

Inną powszechną usterką, z którą często muszą mierzyć się użytkownicy drukarek, jest słaby wydruk. Czy po wymianie kartridżu na nowy, twoja drukarka widzi nowy zbiornik z tuszem, lecz wydruki są bardzo słabej jakości? Z czego to wynika? Przyczyn może być wiele! Zwykle jednak wina leży po stronie wewnętrznych elementów. Niekiedy dysza ulega zapchaniu powietrzem lub gdzieniegdzie zastygnie stary tusz. W tej sytuacji wystarczy automatycznie wyczyścić głowicę. Czynność wykonaj kilkukrotnie, aby przyniosła oczekiwany rezultat.

Reklamacja – czy to konieczne?

Jeżeli pomimo zastosowania naszych wskazówek, drukarka wciąż nie widzi tuszu lub wydruk jest niewyraźny, skontaktuj się z fachowcem. Pomoże ci znaleźć realne źródło usterki. Trefne i niezdatne wkłady bez większego problemu zareklamujesz i wymienisz na nowe. Gdyby jednak problem wciąż nie został rozwiązany, niewykluczone, iż doszło do awarii urządzenia.