Akcesoria dla mamy po porodzie – w co należy się wyposażyć?

Jesteś w ciąży i skupisz się głównie na swoim maleństwie, które niebawem pojawi się na świecie? Kupujesz coraz więcej produktów, które przydadzą się dziecku, ale czy nie zapomniałaś o sobie? Poznaj listę niezbędnych produktów, które ułatwią Ci przetrwanie połogu.

Majtki poporodowe

Majtki poporodowe to produkt podstawowy, w który powinnaś się bezwzględnie wyposażyć. Po porodzie ciało kobiety staje się obolałe. Wszelkie szwy, gumki, koronki cechujące bieliznę, którą dotąd używałaś, mogą wywołać jedynie dyskomfort. Żeby móc zminimalizować te niedogodności, konieczny staje się zakup higienicznych, jednorazowych majtek poporodowych. Majtki tego typu wykonane są z miękkich włókien, które umożliwiają swobodny przepływ powietrza, nie uciskają ani w pasie, ani w pachwinach, nie podrażniają skóry, jak również pomagają utrzymać podkład higieniczny na właściwym miejscu.

Podkłady i maty poporodowe

Artykuły higieniczne, takie jak podkłady poporodowe czy maty umożliwią Ci po porodzie poczuć się bezpiecznie i zapobiec wstydliwym sytuacjom, wynikającym z plamienia i wydalanych tzw. odchodów poporodowych.

Pierwszy produkt, a więc miękkie i ultrachłonne podkłady poporodowe posiadają wyprofilowany anatomiczny kształt, który zapewni Ci komfort i dyskrecję noszenia oraz skuteczną ochronę przed zabrudzeniami.

Drugi produkt – maty poporodowe, nazywane często jako jednorazowe podkłady higieniczne, sprawdzą się z kolei jako ochrona łóżka przed zabrudzeniami. Przydadzą się nie tylko młodym mamom w trakcie połogu, ale i podczas codziennej pielęgnacji czy też przewijania niemowląt.

Biustonosz do karmienia

Produktem, który warto kupić jeszcze przed porodem, jest biustonosz do karmienia piersią. Uwaga – bardzo ważne jest, by kupić go nie wcześniej niż pod koniec ósmego miesiąca, ponieważ wtedy piersi nie powinny już zmieniać swojego rozmiaru.

Tego typu staniki wykonane są z reguły z delikatnej, oddychającej mikrofirby. Posiadają odpinane miseczki, które pozwalają dziecku na szybki dostęp do piersi matki. Pozbawione są drażniących szwów czy sztywnej fiszbiny, dlatego gwarantują bezwzględny komfort noszenia, jak i podtrzymywanie piersi obciążonych pokarmem. Ich cechą jest elastyczność, która przydaje się chociażby dla bezproblemowego umieszczania wkładek laktacyjnych.

Wszystkie produkty omówione w artykule znajdziesz w sklepie internetowym Smykoland.